Najczęstsze choroby układu krążenia

Zanim jednak przejdziemy do rankingu książek, należałoby wspomnieć, jakie są najczęstsze choroby układu krążenia. Oprócz wad wrodzonych w budowie poszczególnych narządów jednym z najbardziej znanych schorzeń jest zawał serca. Za najczęstszą przyczynę tej dolegliwości uważamy miażdżycę, która zazwyczaj wynika z nieprawidłowego trybu życia. Powszechnym zaburzeniem, zakorzenionym nawet w wierzeniach ludowych, jest udar. Z kolei, jeśli u kogoś występują duszności czy nietolerancja wysiłku fizycznego, powinniśmy przeprowadzić diagnostykę w kierunku niewydolności serca. Innymi popularnymi schorzeniami krwiobiegu są również zaburzenia rytmu mięśnia sercowego, a także nadciśnienie tętnicze.

TOP 5 książek o chorobach układu krążenia

Oto kilka propozycji lektur, z których możemy skorzystać, chcąc pogłębić swoją wiedzę na temat chorób układu sercowo-naczyniowego.

5. Ostre stany w kardiologii

"Ostre stany w kardiologii" to pozycja, która jest niezwykle przydatna, ponieważ mówi o postępowaniu w stanach nagłego zagrożenia życia. Publikacja została wydana pod redakcją Andrzeja Rynkiewicza. Opracowano szybką i skuteczną strategię, jak szybko postawić właściwą diagnozę i wprowadzić odpowiednie leczenie.

4. Choroby naczyń. Wybrane problemy

Schorzenia krwiobiegu dotyczą nie tylko serca, ale także naczyń krwionośnych. Książka pod redakcją Pawła Chęcińskiego skierowana jest przede wszystkim do lekarzy pierwszego kontaktu oraz studentów medycyny. Publikacja traktuje o przyczynach, diagnostyce i leczeniu najczęstszych chorób układu krążenia.

3. Podręcznik Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Choroby serca i naczyń

Podręcznik ten składa się z dwóch tomów i obejmuje wszystkie zagadnienia naukowe z dziedziny kardiologii. Pozycja ta została skrupulatnie przygotowana przez ponad 120 specjalistów, dlatego też zawiera wszelkie kluczowe aspekty dolegliwości układu krwionośnego. To doskonałe kompendium wiedzy zarówno dla studentów kierunków medycznych, myślących o specjalizacji z kardiologii, jak i lekarzy pracujących już w zawodzie.

2. Nowoczesna strategia leczenia zaburzeń rytmu serca

W tej propozycji zostały omówione zaburzenia rytmu serca, a także najnowsze strategie diagnozy oraz leczenia tych dolegliwości. Publikacja została wydana z myślą przede wszystkim o kardiologach.

1. Diagnostyka i leczenie migotania przedsionków

Książka ta została w pełni poświęcona tematowi migotania przedsionków, o którym możemy z pewnością powiedzieć, że powoli staje się epidemią XXI wieku. Napisana przez najlepszych specjalistów, może być wykorzystywana zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów. Książkowy ranking chorób układu krążenia pomoże Ci w wyborze rzetelnych źródeł informacji na temat chorób sercowo-naczyniowych. Wyżej wymienione publikacje będą pomocne nie tylko lekarzom i studentom, ale także pacjentom, którzy cierpią na tego rodzaju schorzenia i chcą poszerzyć swoją wiedzę.