5. Terapie biologiczne i innowacyjne w dermatologii

To pozycja, która ukazała się na rynku dzięki wydawnictwu Termedia. Tekst był redagowany przez profesora Witolda Owczarka. W książce znajdziesz opis i informacje dotyczące obecnie stosowanych nowoczesnych metod terapii w dermatologii. Pozycja ta jest dedykowana lekarzom dermatologom wykorzystującym leczenie biologiczne oraz tym, którzy chcą stosować nowoczesne leki. Podczas lektury tej książki poznasz mechanizmy działania wybranych lekarstw wykorzystywanych obecnie w dermatologii oraz sposoby przeprowadzania zabiegów.

4. Praktyka dermatologiczna

Duet profesorski w składzie Andrzej Kaszuba i Joanna Maj zajął się zredagowaniem tej pozycji. W książce znajdziesz opisy wielu problemów charakterystycznych dla współczesnej dermatologii. Podczas lektury dowiesz się, jak zorganizowana jest pomoc w problemach dermatologicznych na terenie naszego kraju oraz jak wyglądają sprawy ekonomiczno-prawne w leczeniu tego typu schorzeń.

3. ABC POKRZYWKI. Pokrzywka w pytaniach i odpowiedziach

Jak łatwo wywnioskować po tytule, książka ta opisuje jedno z najpopularniejszych schorzeń dermatologicznych. Według statystyk, z problemem pokrzywki boryka się 20% dzieci i dorosłych przynajmniej raz w życiu. Niniejszy poradnik kierowany jest do dermatologów, alergologów oraz lekarzy rodzinnych leczących przewlekłe stadium tego schorzenia. Dzięki tej książce poszerzysz swoją wiedzę o patogenezie, rozpoznawaniu oraz leczeniu pokrzywki.

2. Dermatologia estetyczna

To praca zbiorowa wielu fachowców pod redakcją profesora Waldemara Placka. Wyróżnia się tym, że jest to pierwsze opracowanie poruszające w sposób kompleksowy problemy dermatologii estetycznej. W książce znajdziesz opisy wielu różnych zabiegów stosowanych w medycynie oraz kosmetologii. Specjaliści poruszają zagadnienia związane z dermatologią zabiegową. Ta publikacja zawiera dużą dawkę wiedzy, a jej zaletą jest spora liczba fotografii, które mają na celu zobrazowanie dermatologom i kosmetologom problemów, z jakimi borykają się pacjenci, a także zabiegów oraz metod niezbędnych do ich leczenia. W tej pozycji znajdziesz również opisy możliwych powikłań pozabiegowych.

1. Atopowe zapalenie skóry

To publikacja pod redakcją Wojciecha Silnego. AZS to przypadłość, z którą boryka się coraz więcej osób w różnym wieku. Książka ta może okazać się niezbędnym kompendium wiedzy, które będzie przydatne studentom, dermatologom i lekarzom rodzinnym podstawowej opieki zdrowotnej. Warto skorzystać z wiedzy w niej zawartej, jeżeli jesteś pediatrą, laryngologiem lub internistą spotykającym w swojej praktyce lekarskiej problem atopowego zapalenia skóry. Z tej książki dowiesz się wielu szczegółów na temat tego najpopularniejszego schorzenia alergologiczno-dermatologicznego. Wszystkie książki o chorobach skóry, które zostały uwzględnione w powyższym raporcie, możesz znaleźć na: https://www.termedia.pl/Ksiazki.